piątek, 7 października 2016

...Wszystko działo się za szybko i zbyt często bez mojej na to zgody ani wiedzy.


"Grecka mozaika" była pierwszą książką tej autorki, którą przeczytałam i przyznam szczerze, że już od pierwszych stron historia ta niesamowicie mnie wciągnęła.

Głównym bohaterem powieści jest Jannis Kassalis, który aktualnie mieszka w Grecji lecz urodził się w Polsce. Pewnego dnia zupełnie niespodziewanie w poukładane zdawałoby się życie naszego bohatera wkracza młoda kobieta o imieniu Nina, która twierdzi, iż może być jego córką.

Tak oto rozpoczyna się snuta przez całą książkę opowieść Jannisa, który powraca pamięcią aż do swych dziecięcych czasów by przybliżyć Ninie rodzinną historię.W ten sposób poznajemy skomplikowane losy głównego bohatera, jego brata Nastka oraz rodzin Zarrasów i Kassalisów, które jak się dowiadujemy niejednokrotnie bywały dramatyczne.

Wspomnienia rodzinne, a w tle greckie klimaty tworzą wyjątkową aurę niniejszej powieści, którą czyta się jednym tchem i nie sposób się od niej oderwać. Autorka ukazuje w niej siłę wspomnień, ludzkich uczuć i więzów rodzinnych, ale również sytuację emigrantów w Polsce w czasach komunizmu.
 
 Jeśli chcecie się dowiedzieć jakie informacje uzyska Nina i czy rzeczywiście jest córką Jannisa sięgnijcie po tę niezwykłą książkę, którą gorąco polecam!

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

4 komentarze:

  1. Nigdy nie czytałam książek tej autorki mimo iż dość często przewija się ona w blogosferze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękna okładka! Moje kolory :) Słyszałam już o tej książce i mam ją na uwadze. Może z taką okładką ociepli zimę (?)

    OdpowiedzUsuń
  3. Na pewno jest to książka, która uprzyjemni długi jesienny wieczór - polecam :)

    OdpowiedzUsuń