sobota, 15 października 2016

Wierzę, że życia nie można ciągle żyć... to jest pewne!...


Niniejsza książka jest już moim trzecim spotkaniem z twórczością tej autorki po bestsellerowych "Jedź, módl się, kochaj" oraz "I że cię nie opuszczę... czyli love story".

I tym razem E. Gilbert zadbała o charakterystyczny dla niej klimat powieści, która według mnie jest niebagatelnym koktajlem intelektualno-emocjonalnym.

Na wstępie poznajemy losy Henrego Whittakera, który żyjąc wraz z rodzicami i rodzeństwem w biedzie ma jednocześnie ogromną ambicję, aby w przyszłości być bardzo bogatym. Jak dowiadujemy w toku lektury jego pragnienia po wielu różnorakich trudach, choć niekiedy płaci za to wysoką cenę, w końcu się ziszczają.

Następnie autorka opisuje nam córkę Henrego, Almę, która od najmłodszych lat mimo, iż nie grzeszy urodą jest dzieckiem nieprzeciętnie inteligentnym.

W pewnym momencie pojawia się też druga przybrana córka Whittakerów, dziewczynka o imieniu Prudence stanowi przeciwieństwo Almy, jest piękna lecz zdawać by się mogło, że mało elokwentna z racji swojego pochodzenia.

Tytuł najnowszej powieści E. Gilbert doskonale oddaje jej treść. Jest to opowieść o botanice, która jest wielką pasją bohaterów, lecz także o tajemnicach i zakamarkach ludzkich dusz, a jest ich tak wiele jak wielu jest ludzi na świecie.

Książka ta nie należy do łatwych, ale warto poświęcić jej swój czas; Jeśli więc zechcecie dowiedzieć się więcej o Henrym, Almie, Prudence i pozostałych bohaterach tej historii oraz poznać ich niejednokrotnie pogmatwane losy i sekrety zapraszam do lektury.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

4 komentarze:

 1. Chcę przeczytać i sprawdzić. Szczerze przyznam, że nie byłam bardzo zachwycona "Jedz, módl się, kochaj" (filmem tym bardziej). Pozostaje mi sięgnąć po kolejną pozycję tej autorki... i może porównać, a może czytać "jak białą kartę".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Radziła bym potraktować jak "białą kartkę" to jest zupełnie inna książka i choć nie jest to łatwa lektura to wg. mnie warta uwagi :).

   Usuń
  2. W takim razie tak właśnie zrobię. Tytuł bardzo ciekawy :)

   Usuń
  3. Ciekawa jestem wrażeń po przeczytaniu :)

   Usuń