czwartek, 10 listopada 2016

20 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie (niedziela)


  Po bardzo pracowitej sobocie przyszedł czas na nieco spokojniejszą niedzielę. Nasz dzień zaczęliśmy od spokojnego obchodu i przywitania się ze znajomymi ludźmi z wydawnictw, by potem podejść do pana Stefana Turschmida:


  Oczywiście nie zabrakło wpisu w najnowszej książce pana Stefana oraz drugiego wpisu do niespodzianki, która już znalazła się w odpowiednich rękach pewnej sympatycznej blogerki.


  Nieopodal na stoiskach Wydawnictw Prószyński i Znak podpisywały swoje książki dwie autorki: Lucyna Olejniczak oraz Magdalena Parys:  Nasze kolejne kroki skierowaliśmy w stronę stoiska Wydawnictwa Czwarta Strona. Tam jak zwykle kolejne znajome osoby: Tomek Radochoński, Marta Mrowiec oraz nasza przyjaciółka byli u pani Natalii Sońskiej:
  Po spotkaniu z panią Natalią odbyło się spontaniczne spotkanie blogerek ubranych na czarno. Oprócz mnie były: Ania Rychlicka-Karbowska z bloga Myśli i słowa wiatrem niesione (Soy-Como-El-Viento), Natalia Łubińska z bloga Recenzje Natalii, nie tylko książkowe oraz Angelika Ślusarczyk z bloga Tylko magia słowa:  W tym czasie już zdążył zebrać się spory tłum do Remigiusza Mroza tym razem na stoisku Wydawnictwa Filia:
  My w tym spotkaniu nie uczestniczyliśmy, gdyż spotkaliśmy się z autorem dzień wcześniej. Udaliśmy się więc w tym czasie do stoiska Wydawnictwa Świat Książki, gdzie swoje książki podpisywali Marcin Szczygielski i Tomasz Raczek:


  Kolejnym punktem programu było stoisko Wydawnictwa Od Deski Do Deski, gdzie swoje książki podpisywała Sylwia Chutnik, która wpisała się nam w najnowszej książce "Smutek cinkciarza":
  Po tym spotkaniu udaliśmy się do stoiska Wydawnictwa Wielka Litera, gdzie swoje książki podpisywał Marcin Meller:

 

  Jak zawsze nie mogło nas zabraknąć na spotkaniu z Katarzyną Grocholą. Tym razem na pamiątkę mamy dedykację:  Kolejnym naszym przystankiem było stoisko Wydawnictwa Novae Res, gdzie swoją najnowszą książkę podpisywała Magdalena Knedler. W tym miejscu także nie mogło zabraknąć znajomych blogerów, gdzie prym wiódł Tomasz Radochoński, a w raz z nim Marta Mrowiec, Anna Sawicka-Banaszkiewicz oraz Przemysław Garczyński:

 

 
  To zdjęcie zasługuje na szczególny komentarz. Uchwycony moment, do którego można dodać następującą wypowiedź Magdaleny: "Tomek ja Cię kiedyś uduszę" i pokorną odpowiedź Tomka: "Tak Magdo masz rację". O czym rozmawiali nie mam pojęcia :) .


  Po tym spotkaniu udaliśmy się na krótką przerwę na kawę i coś do zjedzenia. Po przerwie z nowymi siłami ruszyliśmy dalej. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Moniki Sawickiej, która na stoisku Wydawnictwa Replika podpisywała swoje książki:
  Na kolejne spotkanie udaliśmy się do Agnieszki Walczak-Chojeckiej (nieopodal swoje spotkanie zakończył Remigiusz Mróz, który po raz kolejny dla swoich czytelników poświęcił prawie 4 godziny (podobnie jak dzień wcześniej)):   Po tym wesołym spotkaniu poszliśmy do stoiska Wydawnictwa Replika, gdzie swoje książki podpisywały znajome autorki Monika Orłowska oraz Joanna Sykat, które zostawiły nam taki oto ślad:  Kolejnym punktem programu miało być spotkanie z panią Basią Rosiek, jednak w tym roku nie udało się spotkać. Nieco rozczarowani ruszyliśmy dalej. Nasze kroki skierowaliśmy do stoiska Czarnej Owcy, gdzie swoje książki podpisywała Joanna Opiat-Bojarska:  Nie omieszkaliśmy się spotkać z Piotrem Zychowiczem (w Warszawie nie udało się spotkać, chociaż się mijaliśmy):  Kolejnym spotkaniem było spotkanie z panią Anną Dziewit Meller:


  Niestety przegapiliśmy spotkanie z panią Eleanor Catton, które się bardzo szybko skończyło. Jednak udało nam się spotkać ze znajomymi Izabelą i Zbyszkiem Frączykami. Jak zawsze wszyscy się na to spotkanie ucieszyli. My ruszyliśmy dalej na spotkanie z panem Olgierdem Łukaszewiczem:
  Następnym punktem programu było spotkanie z Małgorzatą Wardą, z którą kilka razy mijaliśmy się w targowych alejkach:
  Powyżej zdjęcie książki w której podpisała się Małgorzata Warda, a wcześniej wpisały się Magdalena Witkiewicz oraz Izabela Sowa. To był już prawie koniec Targów. Pozostało nam tylko jeszcze jedno spotkanie z panią Kingą Rusin:
  I to już koniec naszej relacji targowej. A na koniec osobliwa migawka. Właśnie w taki sposób kończy się Targi Książki w Krakowie:


4 komentarze:

 1. Mieliście cudowną i jakże bogatą niedzielę! Ja nie dotarłam już do Kingi Rusin... miałam też czekać do końca, ale nie miałam już sił i przed 17 byłam w domu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, niedziela była bardzo sympatyczna i w sumie szybko minęła.

   Usuń
 2. Hm, ten dzień zdecydowanie był najspokojniejszym. :) Dziękuję za przemiłe spotkanie i mam nadzieję, że zobaczymy się za rok. ;) O, widzę, że ujęłaś Wiolę z bloga Subiektywnie o książkach. ;) Niestety jej nie udało mi się w tym roku spotkać. Ale powiem Ci, że wczoraj czytałam Mniej złości, więcej miłości i całkiem mi się spodobała. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno było zdecydowanie spokojniej niż w sobotę ;). Wiolę spotkałam kilkakrotnie nawet :). Książka, o której piszesz wciąż jeszcze przede mną.
   Nam również miło było Cię poznać.

   Usuń