niedziela, 26 lutego 2017

!!! KONKURS !!! - "Wyznanie. Prawdziwa historia polskiej prostytutki" - Janka SzczęsnaKochani zapraszam Was bardzo gorąco do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest papierowy egzemplarz powieści:
Aby mieć szansę na wygranie powieści należy odpowiedzieć na pytanie:

Czy człowiek powinien dokonywać różnego rodzaju wyznań – TAK/NIE? – odpowiedź krótko uzasadnij.

Pozostałe zasady, którymi obwarowany jest udział w niniejszej zabawie przedstawia poniższy REGULAMIN zapraszam, więc do zapoznania się z jego treścią:

1. KONKURS Z UWAGI NA TEMATYKĘ KSIĄŻKI BĘDĄCEJ W NIM NAGRODĄ PRZEZNACZONY JEST WYŁĄCZNIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH.
2. Organizatorem konkursu jest Administracja bloga Książkowo czyta.
3. Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo Siedmioróg.
4. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest udzielenie odpowiedzi na zadane powyżej pytanie.
5. Jedna osoba może zamieścić tylko jeden komentarz.
6. Pytania zadajemy wyłącznie na blogu w komentarzach pod postem konkursowym, w następujący sposób:

Nazwa/Nick: Jan Kowalski
E-mail: jankowalski@wp.pl
Treść komentarza: …

7. Konkurs trwa od teraz do 5 marca 2017 roku do godz. 23.59
8. Zwycięzcą zostanie autor najciekawszego komentarza, który zostanie wybrany przez autorkę. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 15 marca 2017.
9. Nagrodą jest egzemplarz książki: „Wyznanie. Prawdziwa historia polskiej prostytutki” - Janka Szczęsna
10. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest posiadanie adresu e-mail.
11. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
12. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego zwycięzcy.

Będzie mi również bardzo miło jeśli dołączycie do grona obserwatorów bloga oraz fanów Książkowo czyta na FB, strony autorki Janki Szczęsnej, oraz fp książki. Nie jest to jednak warunek bezwzględnie wymagany do wzięcia udziału w zabawie.

No to zaczynamy!

12 komentarzy:

 1. Elżbieta Dulik
  helaxy@interia.pl
  Zależy..... Mnie przynosi ulgę, jak się komuś wygadam, nawet jeśli druga osoba nie bardzo jest w stanie mi pomóc. Nie mówię, o zadręczaniu, ale zwykłej, szczerej rozmowie.
  I cieszę się, jeśli komuś może pomóc taka rozmowa ze mną. Wysłuchanie mnie nic nie kosztuje.Oczywiście opowiadanie każdemu jakież to my mamy problemy, jacy my biedni itd., to robienie z siebie ofiary, pragnienie współczucia ze strony innych. Przyjacielowi jak najbardziej możemy o tym opowiedzieć.Tak jest po prostu łatwiej, gdy ktoś nas wspiera - wiadomo wtedy, że nie jesteśmy sami, nie jesteśmy zdani tylko na siebie.Niestety, nie każdy ma taką osobę, której może wszystko powiedzieć. Niektórzy cierpią w samotności, co jest naprawdę wielką udręką.

  OdpowiedzUsuń
 2. IWONA KOZAK
  iwonak@wp.pl
  Wyznanie-dla mnie wygadanie sie,zwierzenie.Mi osobiscie to pomaga.Przynosi ulgę i ukojenie duszy. Myślę że wiele osób tak ma,jak się zwierzy drugiej osobie czuje sie lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bogumiła
  noir@tlen.pl
  Jestem raczej osobą skrytą. Jeśli nachodzi mnie chęć na wyznanie, to próbuję "to" przeczekać...ale jeśli następnego dnia i może jeszcze następnego nadal coś mnie gryzie, wtedy nie pozostaje mi nic innego jak ... wyznać.Trzeba jednak wiedzieć co się mówi, a przede wszystkim komu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sylwia Waligóra
  sylwia84w21@gmail.com

  Jestem typem osoby, do której idealnie pasuje powiedzenie "Co w sercu, to na języku", więc bardzo często wyznaję różne rzeczy. I chociaż niejednokrotnie żałuję ujawnienia pewnych myśli, sekretów, osobistych refleksji, to mój emocjonalny ekshibicjonizm połączony ze szczerością, otwartością i prawdomównością prowadzi do "odsłaniania" swego "ja" przed innymi.
  Wyznam teraz szczerze, że z przyjemnością poznam
  "Wyznanie... "

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście, że tak!
  Ot tak dla zaspokojenia duszy,
  uciszenia sumienia,
  względnego dobrego samopoczucia.
  Emocje powinny być uwalniane w ten czy inny sposób, bo szczelnie zamknięte grozi wybuchem!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nazwa/Nick:Sabina FK
  Obserwuję jako;Sabina Fabczak
  E-mail: sabka-sabka@wp.pl
  https://www.facebook.com/SABINAEWAANNAF/posts/10206714902151149
  Myślę,że każdy człowiek powinien dokonywać różnego rodzaju wyznań,dlatego dobrze mieć przyjaciela,któremu możemy powierzyć nawet największe tajemnice.Dobrze jest,,wyrzucić" z siebie to co nas boli i męczy,ponieważ duszą to wszystko w sobie ,,zatruwamy"się od środka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bezapelacyjnie , oczywiście że powinien dokonywać wyznań , wyznanie to prawda ubrana w słowa ,

  OdpowiedzUsuń
 8. Izabela Dembna
  izus604@op.pl
  Wyznanie? Dla mnie to ciężki temat . Jeśli chodzi o zwierzanie się komuś. Jestem bardzo nieufna . Na szczęście na kryzysowe sytuację (rzadkie lecz się zdarzają) mam przyjaciółkę , która potrafi tak poprowadzić rozmowę ze wyznam Jej co mnie boli . Natomiast jeśli chodzi o ludzi mówię co myślę , jestem szczera aż do bólu . Dlatego też mam garstkę znajomych lecz tych na których zawsze mogę liczyć . W dzisiejszych czasach należy uważać co ? Komu ? wyznajemy nie zawsze to będzie korzystne dla nas .

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. To wszystko zależy od człowieka i jego większej bądź mniejszej skłonności do zwierzeń oraz od charakteru samego zwierzenia. Osobiście uważam, że są rzeczy/sprawy, które się powinno zatrzymać dla siebie i nikomu o nich nie mówić. Jeśli jednak ktoś mimo wszystko decyduje się wyznać wyznanie, to wielkim plus za odwagę dla osoby wyznającej. Minusem tego kroku natomiast jest to, że taka osoba bardzo często musi się zmierzyć z różną, czasem negatywną reakcją ze strony innych ludzi, których to wyznanie może zszokować/zaskoczyć/zdziwić.

  agnieszka.mp@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Aleksandra
  Ale.pies.ap@gmail.com
  Tak, ponieważ wyznania mogą świadczyć np. O przyznaniu się do własnych błędów, uzależnień, słabości, a są to sprawy, których człowiek raczej nie chce wystawiać na światło dzienne. Jednak wyznanie świadczy o świadomym przyznaniu się do tego, może być początkiem terapii, która pomoże nam wyjść z trudnych, ciężkich dla nas chwil.

  OdpowiedzUsuń