środa, 27 stycznia 2016

Ta­jem­ni­ce i pułap­ki nasze­go życia budzą ekscytację


„Sekret Sonji” jest drugą odsłoną losów przyjaciółek, których historię Asa Hellberg zapoczątkowała w swoim debiucie literackim z roku 2014 noszącym tytuł „Ostatnia wola Sonji”.

Jak już wspomniałam w drugim tomie śledzimy dalsze perypetie Susanne, Rebecki i Maggan. Gdy ta ostatnia w hołdzie dla Sonji, od której przecież wszystko się zaczęło, postanawia spisać historię jej życia do powieści wkraczają nowe postacie. Są nimi dziennikarka Kicki i fotograf Fredrik, mają oni za zadanie uzupełnienie „białych plam” w życiorysie pani Gustavsson, a takich jest niestety dosyć sporo… Niestety całą sytuację komplikuje fakt, iż Kicki i Fredrik byli kiedyś parą – pomimo upływu czasu i różnych kolei losu tych dwoje nadal coś do siebie ciągnie lecz za nic w świecie nie chcą się do tego przyznać. Jednakże obowiązki zawodowe powodują, iż wspomniana dwójka wyrusza w fascynującą i pełną niespodzianek podróż po Europie, by dzięki temu książka o Sonji mogła się ukazać.


Tymczasem to nie jedyni nowi bohaterowie jakich poznajemy…. Autorka przedstawia nam także spontaniczną, energiczną, wesołą i bezkompromisową Julie, która właśnie zaczyna swoją przygodę z romantycznym Paryżem i jak się okazuje nie tylko… ale o tym dowiecie się więcej sięgając po książkę.


W „Sekrecie Sonji” jak wskazuje na to sam tytuł autorka nie szczędzi nam tajemnic i skomplikowanych losów bohaterów. Wykreowane przez nią postacie mają bardzo różnorodne charaktery, a w swoich życiorysach niemały bagaż doświadczeń.

 

Powieść ta napisana jest bardzo przystępnym, a jednocześnie barwnym językiem, co sprawia, że czyta się ja bardzo przyjemnie, płynnie i szybko.
Jest to opowieść o prawdziwej przyjaźni, różnych obliczach miłości, a także o bardzo zróżnicowanych zachowaniach człowieka w obliczu choroby.
Traktuje ona również o tym, że każdy z nas ma swoje, mniejsze lub większe, tajemnice, które jeśli w jakiś sposób wyjdą na jaw są sporym zaskoczeniem dla naszego otoczenia.

 

Jeśli macie więc ochotę dokładniej zapoznać się z losami bohaterów „Sekretu Sonji”, a także pozwiedzać wiele urokliwych zakątków Europy stopniowo rozwikłując po drodze zawarte w opowieści zagadki i niejasności to ta książka będzie dla Was doskonałą odskocznią od codziennych zajęć.
 


PS. Moją recenzję pierwszego tomu tej opowieści znajdziecie tutaj: "Ostatnia wola Sonji"

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

2 komentarze:

 1. Muszę sięgnąć po pierwszą część. Zapowiada się ciekawie :D

  Pozdrawiam!
  http://myfantasticbooksworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że udało mi się Ciebie zainteresować :).

   Odnośnik do mojej recenzji tomu pierwszego także znajduje się powyżej :).

   Pozdrawiam.

   Usuń